“Merhaba Arduino!”

Arduino Merhaba Arduino!

Arduino Uno

Programlama dili öğrenmeye başlayanların ve gömülü sistemlerde ilk tecrübelerini yaşayanların genel olarak ilk karşılaştıkları örnek proje “ merhaba dünya! ” olur. İlk projemiz olduğu için bunu başarabilmemiz, bize mutluluk verir ve büyük bir heyecan ve hevesle başlamış oluruz elektronik & yazılım dünyasına. Tabi önemli olan azimli ve istikrarlı bir şekilde çalışmaları sürdürebilmektir. Benim elektroniğe duyduğum ilgi, Arduino ile daha da arttı. Çünkü hem açık kaynak kodlu hem de bir çok proje internet’te mevcut. Ayrıca yazılımı da yeni başlayanlar için oldukça kolay bir ortam sunmaktadır. Eğer elektroniğe, devrelere merakınız varsa hiç düşünmeden Arduino ile başlayın derim. robotistan.com’dan Başlangıç Kit’ini

alabilirsiniz. Yanında Coşkun Taşdemir abimizin de Arduino ile projeler yapmanızda fazlasıyla fayda sağlayacak bilgiler içeren, yazılım ve donanıma vakıf olabileceğiniz bir eğitim kitabı da var. Gayet güzel hazırlanmış. İstifade edebileceğinizi düşünüyorum.

Her zaman bilgiyi, ancak bilen birilerinin anlatmasıyla öğrenebilirim mantığından sıyrılıp, kendi çabalarımızla, kendi kendimize kaynaklardan okuyarak veya projeleri karıştırarak bir şeyleri öğrenebilmeyi öğretmeliyiz kendimize. Bu, biraz başlangıçta zor gelebilir ama faydasını çok görürüz hayatımızda.

Ben de gömülü sistemler hayatıma Arduino başlangıç Kit’ini ve Coşkun Taşdemir abimizin kitabını alarak başladım. Bu Blog’u açmamdaki maksat, basit projelerinden başlayarak yapmış olduğum projeleri ayrıntılı anlatarak paylaşımlarda bulunmak. Aynı zamanda Arduino ile yapmış olduğum bazı projeleri de MSP430 LaunchPad ile de yaparak aralarındaki farkları göstermeye çalışacağım. Bu konulardaki görüş ve önerilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

İlk projemizde buluşmak dileğiyle…

arduino.cc

arduino vikipedi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>